Quiz

Pixabay

Czy Twoja dusza jest młoda, dojrzała czy stara? Sprawdź!

Według wyznawców taoizmu, wśród dusz można wyróżnić młode, dojrzałe i stare. Wiek duszy nie ma nic wspólnego z wiekiem osoby. Starą duszę można odnaleźć w ciele dziecka, a młodą w osobie starszej. To dlatego, że wg tych wierzeń wiek duszy zależy od liczby przebytych inkarnacji, a także od zebranych doświadczeń. Odpowiedz na 9 pytań i sprawdź jaka jest Twoja dusza!

Koniec czasu

Ty i nowe znajomości. Które zdanie Cię opisuje?

Co myślisz o polityce?

Jak ważne są dla Ciebie pieniądze?

 

Dokończ zdanie: Kiedy przez kilka dni jestem sam/a…

Które zdanie Cię określa?

Jak ważne są dla Ciebie zasady i normy obowiązujące w społeczeństwie?

 

Kiedy w pracy coś Ci się udaje, cieszysz się przede wszystkim dlatego, że

Czy miewasz Déjà vu?

Co lubisz robić w czasie wolnym?

Czy Twoja dusza jest młoda, dojrzała czy stara? Sprawdź!
Jesteś osobą o starej duszy
Stare dusze nie zwracają uwagi na dobra materialne. Dlatego czasem czują się zagubione w świecie, w którym te sprawy są uznawane za ważne. Osoby o starej duszy są spokojne i przyjacielskie. Oznaczają się miłością do wszystkich stworzeń, a także unikaniem osądzania innych. Osoba o starej duszy może się wydawać chłodna i szorstka, ale wewnątrz przeżywa wszystko bardzo głęboko. Najważniejszy jest dla niej własny rozwój duchowy.
Masz niektóre cechy osoby o starej duszy i osoby o duszy dojrzałej
Dusze dojrzałe są na etapie zmian i poszukiwania. Często zaczynają się uczyć, rozwijać, szukać swojej drogi życiowej niekoniecznie podporządkowanej sukcesowi materialnemu. Stają się empatyczne i ważne dla nich jest angażowanie się w życie wspólnoty, na przykład wolontariat. Dla osoby o duszy dojrzałej ważne są własne emocje i relacje z innymi osobami. Stare dusze nie zwracają uwagi na dobra materialne. Dlatego czasem czują się zagubione w świecie, w którym te sprawy są uznawane za ważne. Osoby o starej duszy są spokojne i przyjacielskie. Oznaczają się miłością do wszystkich stworzeń, a także unikaniem osądzania innych. Osoba o starej duszy może się wydawać chłodna i szorstka, ale wewnątrz przeżywa wszystko bardzo głęboko. Najważniejszy jest dla niej własny rozwój duchowy.
Jesteś osobą o dojrzałej duszy
Dusze dojrzałe są na etapie zmian i poszukiwania. Często zaczynają się uczyć, rozwijać, szukać swojej drogi życiowej niekoniecznie podporządkowanej sukcesowi materialnemu. Stają się empatyczne i ważne dla nich jest angażowanie się w życie wspólnoty, na przykład wolontariat. Dla osoby o duszy dojrzałej ważne są własne emocje i relacje z innymi osobami.
Twoja dusza ma cechy duszy młodej i dojrzałej
Młode dusze są pełne entuzjazmu i nastawione na sukces – zawodowy i osobisty. Odpowiada im rywalizacja i chcą być w niej najlepsze. Osobom o młodej duszy zależy na przyjemnościach i dobrach materialnych. Boją się, że stracą to, co już zdobyły. Nie są zbyt tolerancyjne i mówi się o nich, że „dążą po trupach do celu”. Dusze dojrzałe są na etapie zmian i poszukiwania. Często zaczynają się uczyć, rozwijać, szukać swojej drogi życiowej niekoniecznie podporządkowanej sukcesowi materialnemu. Stają się empatyczne i ważne dla nich jest angażowanie się w życie wspólnoty, na przykład wolontariat. Dla osoby o duszy dojrzałej ważne są własne emocje i relacje z innymi osobami.
Jesteś osobą o młodej duszy
Młode dusze są pełne entuzjazmu i nastawione na sukces – zawodowy i osobisty. Odpowiada im rywalizacja i chcą być w niej najlepsze. Osobom o młodej duszy zależy na przyjemnościach i dobrach materialnych. Boją się, że stracą to, co już zdobyły. Nie są zbyt tolerancyjne i mówi się o nich, że „dążą po trupach do celu”.