Quiz

Pixabay

Jak sobie radzisz w czasie pandemii koronawirusa?

Pandemia koronawirusa wywarła wpływ na całe społeczeństwo. Codzienne życie i zwyczaje spotkało wiele ograniczeń. Odpowiedz na 12 pytań i sprawdź jak sobie z nimi radzisz!

Koniec czasu

Na czym głównie spędzasz czas w trakcie epidemii?

Czy stosujesz się do wszystkich wytycznych GIS co do higieny, pozostania w domu, noszenia masek itp.?

W ostatnim czasie uczucie nudy towarzyszy ci:

 

Czy musiałaś /eś zrezygnować z wielu dotychczasowych aktywności w swoim życiu?

Czy zwykle rozmowa z kimś pomaga ci w trudnych chwilach?

Uważasz, że dotychczas z trudnymi emocjami podczas pandemii radzisz sobie:

 

Oceń zdanie: Dzięki epidemii świat zwolnił i życie, paradoksalnie, stało się spokojniejsze.

Czy w ostatnim czasie trwania epidemii podjąłaś/eś jakieś zupełnie nowe aktywności, np. takie, na które dotychczas nie miałaś/eś czasu - kursy online, wolontariat itp.?

Obecna sytuacja w kraju związana z epidemią koronawirusa wywołuje u ciebie:

 

Czy próbujesz dotychczasowe zwyczaje mimo ograniczeń realizować w domu, np. domowy trening zamiast wyjścia na siłownię, oglądanie nabożeństw w mediach itp.

Doniesienia medialne o stanie epidemii koronawirusa śledzisz:

Czy w zaistniałej obecnie sytuacji w kraju związanej z epidemią dostrzegasz jakiekolwiek plusy, np. odpoczynek, wzajemne wspieranie się ludzi?

Jak sobie radzisz w czasie pandemii koronawirusa?
Choć obecna sytuacja nie jest łatwa radzisz sobie z nią całkiem nieźle! Nawet potrafisz dostrzec w tym wszystkim jakieś pozytywne strony. Śledzisz sprawy na bieżąco, ale zachowujesz informacyjny umiar, dzięki czemu łatwiej zachować ci zdrowy rozsądek i emocjonalną równowagę. Radzisz sobie z ewentualną nudą i ograniczeniami, aktywnie szukasz nowych rozwiązań i form spędzenia czasu. To dobry kierunek! Dzięki temu znajdujesz sposób żeby wynagrodzić sobie dyskomfort, który wywołuje sytuacja epidemiologiczna w kraju. Tak trzymaj!
Twoje odpowiedzi sugerują, że ciężko ci poradzić sobie w tej nowej sytuacji. Towarzyszy ci wiele emocji trudnych i nie do końca potrafisz się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Nuda i ograniczenia wywołują u ciebie frustrację. Ta droga nie prowadzi w dobrą stronę! Może czas zmienić sposób myślenia, swoje podejście i postarać się znaleźć też dobre strony? Warto poszukać nowych zajęć lub zastanowić się jak realizować stare przyzwyczajenia w inny sposób, np. rozmowa na Skypie z przyjacielem zamiast spotkania na kawę? To jak poradzisz sobie z wyzwaniami zależy tylko od ciebie! Pamiętaj każdy kryzys pociąga za sobą straty, ale też nowe możliwości