Quiz

AKPA

Skoki narciarskie – co wiesz o sukcesach Polaków?

Skoki narciarskie Polacy uprawiali już na początku XX wieku, ale bardzo długo był to sport niszowy. Dopiero zwycięstwa Adama Małysza i towarzysząca im „małyszomania” sprawiły, że skokami zainteresowali się prawie wszyscy. Skoczkowie należą do gwiazd polskiego sportu, a wszystkie ważne zawody transmituje telewizja. Rozwiąż quiz i sprawdź, co wiesz o sukcesach polskich skoczków!

Koniec czasu

Kto jest na zdjęciu?

AKPA
Correct! Wrong!

Którzy polscy skoczkowie indywidualnie zdobywali tytuł mistrza świata? O występ drużyny zapytamy później…

Please select 3 correct answers

Który polski skoczek jako pierwszy zdobył złoty medal na igrzyskach olimpijskich?

Który polski zawodnik czterokrotnie wygrał Puchar Świata, w tym trzy razy z rzędu?

Jaki skoczek jest na tym zdjęciu?

AKPA

Gdzie w Polsce odbywają się zawody zaliczane do Pucharu Świata?

Który polski skoczek zdobył trzy złote medale na olimpiadach i jako jedyny obronił tytuł zdobyty cztery lata wcześniej?

W jakich krajach odbywa się Konkurs Czterech Skoczni?

Największy sukces na Turnieju Czterech Skoczni Polacy odnieśli w sezonie 2016/17. Aż trzech naszych skoczków było w pierwszej piątce. Jakie miejsca zajęli?

W jakim składzie polska drużyna zdobyła w 2017 roku mistrzostwo świata w skokach narciarskich na dużej skoczni? Wskaż czterech skoczków!