Quiz

Pexels

Uzależnienie od telefonu – czy masz ten problem?

Uzależnienie od telefonu to jeden z problemów, który pojawił się w ostatnich latach. Telefon komórkowy stał się nieodłącznym elementem życia większości z nas. Dzięki niemu komunikujemy się ze światem, załatwiamy różne sprawy, ale czy na pewno użytkujemy go pod kontrolą? Sprawdź czy nie grozi ci uzależnienie od telefonu czyli fonoholizm. Uwaga! W teście pytamy o używanie telefonu do celów prywatnych. Wykorzystanie telefonu do celów służbowych możesz pominąć.

Koniec czasu

W nocy twój telefon:

Co robisz, gdy jesteś na mieście i rozładowuje ci się telefon?

Do czego używasz telefonu?

 

Jak często zerkasz na ekran telefonu?

Ile wiadomości wysyłasz każdego dnia?

Co myślisz o życiu bez telefonu?

 

Jak się czujesz, gdy nie masz przy sobie telefonu?

Jak często spotykasz się ze swoimi znajomymi?

Jak często czujesz się samotny/a?

 

Co robisz, gdy widzisz na telefonie nieodebrane połączenie?

Czy zawsze nosisz telefon?

Uzależnienie od telefonu - czy masz ten problem?
Alarm! Suma zebranych przez ciebie punktów wskazuje na uzależnienie od telefonu! Korzystasz z niego, zawsze i wszędzie, a gdy nie masz takiej możliwości odczuwasz duży niepokój i rozdrażnienie. Użytkowanie telefonu nie jest twoim wyborem, tylko wiąże się z koniecznością czy przymusem. Może warto spojrzeć poza ekran i przyjrzeć się swojemu życiu oraz relacjom z innymi?
Punktacja wskazuje, że jesteś częstym użytkownikiem telefonu ale wygląda na to, że jeszcze kontrolujesz sytuację. Telefon jest dla ciebie narzędziem wykorzystywanym w różnych celach, jednak pamiętaj, że musisz być uważny, bo łatwo przekroczyć granicę. Zadbaj o różne sfery swojego życia: pracę, hobby, zainteresowania, znajomych i nie zapominaj, że telefon to, mimo wszystko, tylko narzędzie.
Zebrane punkty wskazują, że uzależnienie od telefonu… zupełnie ci nie grozi. Używasz go głównie w podstawowych celach, masz wyraźnie określone granice. Prawdopodobnie w twoim życiu jest dużo miejsca na inne aktywności, dlatego z łatwością realizujesz swoje potrzeby bez używania telefonu.