Quiz

Pexels

Uzależnienie od telefonu – czy masz ten problem?

Uzależnienie od telefonu to jeden z problemów, który pojawił się w ostatnich latach. Telefon komórkowy stał się nieodłącznym elementem życia większości z nas. Dzięki niemu komunikujemy się ze światem, załatwiamy różne sprawy, ale czy na pewno użytkujemy go pod kontrolą? Sprawdź czy nie grozi ci uzależnienie od telefonu czyli fonoholizm. Uwaga! W teście pytamy o używanie telefonu do celów prywatnych. Wykorzystanie telefonu do celów służbowych możesz pominąć.

Koniec czasu

Jak często zerkasz na ekran telefonu?

Jak często spotykasz się ze swoimi znajomymi?

Jak często czujesz się samotny/a?

 

Do czego używasz telefonu?

Jak się czujesz, gdy nie masz przy sobie telefonu?

W nocy twój telefon:

 

Co myślisz o życiu bez telefonu?

Ile wiadomości wysyłasz każdego dnia?

Co robisz, gdy widzisz na telefonie nieodebrane połączenie?

 

Czy zawsze nosisz telefon?

Co robisz, gdy jesteś na mieście i rozładowuje ci się telefon?

Uzależnienie od telefonu - czy masz ten problem?
Alarm! Suma zebranych przez ciebie punktów wskazuje na uzależnienie od telefonu! Korzystasz z niego, zawsze i wszędzie, a gdy nie masz takiej możliwości odczuwasz duży niepokój i rozdrażnienie. Użytkowanie telefonu nie jest twoim wyborem, tylko wiąże się z koniecznością czy przymusem. Może warto spojrzeć poza ekran i przyjrzeć się swojemu życiu oraz relacjom z innymi?
Punktacja wskazuje, że jesteś częstym użytkownikiem telefonu ale wygląda na to, że jeszcze kontrolujesz sytuację. Telefon jest dla ciebie narzędziem wykorzystywanym w różnych celach, jednak pamiętaj, że musisz być uważny, bo łatwo przekroczyć granicę. Zadbaj o różne sfery swojego życia: pracę, hobby, zainteresowania, znajomych i nie zapominaj, że telefon to, mimo wszystko, tylko narzędzie.
Zebrane punkty wskazują, że uzależnienie od telefonu… zupełnie ci nie grozi. Używasz go głównie w podstawowych celach, masz wyraźnie określone granice. Prawdopodobnie w twoim życiu jest dużo miejsca na inne aktywności, dlatego z łatwością realizujesz swoje potrzeby bez używania telefonu.